Освіта для здоров'я

Коли ти вдома сам

Один дома

Правила поведінки при пожежі

Правила поведения при пожаре

Коли я у місті

Правила поведения в городе

Правила поведінки у побуті

Спасик и его команда

Уроки обережності

Урок обережності - 1

Урок обережності - 6

Урок обережності - 2

Урок обережності - 3

Урок обережності - 4

Урок обережності - 5

Урок обережності - 7

Урок обережності - 8

Урок обережності - 9

Урок обережності - 10

Абетка безпеки

Абетка безпеки

Азбука безопасности на дороге. 1 серия

Азбука безопасности на дороге. 2 серия

Азбука безопасности на дороге. 3 серия

Азбука безопасности на дороге. 4 серия

Азбука безопасности на дороге. 5 серия

Азбука безопасности на дороге. 6 серия

Азбука безопасности на дороге. 7 серия

Азбука безопасности на дороге. 8 серия

Азбука безопасности на дороге. 9 серия

Азбука безопасности на дороге. 10 серия

Азбука безопасности на дороге. 11 серия

Азбука безопасности на дороге. 12 серия

Ролики і велосипеди

Останні роки найбільша кількість дорожніх травм випадає на долю юних ролерів і велосипедистів. Щоліта травматологічні відділення лікарень заповнюються дітьми, які вилетіли на дорогу, не розрахувавши відстані або швидкості ...

Тим часом покупка велосипеда або роликових ковзанів обов'язково повинна супроводжуватися "школою безпеки". Як би не було спокусливо просто видати дорогий велосипед щасливому дитинці (з напуттям "обережніше там!") - Це шлях дуже ризикований. Очманілий від новеньких коліс підліток може забути все те, чому його вчили, - і помчати, не розбираючи дороги. Та й дорослий, який вирішив посадити на свій велосипед малюка, не завжди чітко розуміє, що потрібно: використовувати тільки спеціальні дитячі крісла, які кріпляться попереду на рамі; поставити захист на колеса, щоб ноги дитини не потрапили в спиці, і обов'язково надіти на малюка шолом .

Головні правила безпеки для катання на роликових ковзанах та велосипедах не так вже й складні:

  • вибирати для катання безпечні двори, парки, стадіони, а не проїжджу частину;
  • якщо доводиться їхати по дорозі, уважно стежити за перешкодами (наприклад, припаркована машина небезпечна раптово відкривається дверима);
  • завжди носити засоби захисту: шолом, налокітники, рукавички;
  • стежити за покриттям дороги, не кататися на мокрій, масляної або в'язанням поверхні;
  • ніколи не чіплятися до автомобілів, суспільного транспорту й іншому велосипедисту або ролер;
  • при русі по дорозі намагатися надягати яскравий одяг (для того щоб стати більш помітним);
  • якщо дитина буде кататися в темний час доби, прекрепіте на одяг і велосипед флікери.

Увага: флікер

Световозвращающие браслеты и значки

Флікер (Світловідбивач) на одязі - єдиний на сьогоднішній день реальний спосіб уберегти дитину від травми на неосвітленій дорозі. Принцип дії його заснований на тому, що світло, потрапляючи на ребристу поверхню зі спеціального пластика, концентрується і відбивається у вигляді вузького пучка. Коли фари автомобіля "вихоплюють" нехай навіть маленький Світловідбивач, водій здалеку бачить яскраву світлову крапку. Тому шанси, що пішохід чи велосипедист будуть помічені, збільшуються в багато разів.

Наприклад, якщо в машини ввімкнено ближнє світло, то звичайного пішохода водій побачить з відстані 25-40 метрів. А використання Світлоповертачів збільшує цю цифру до 130-240 метрів!

Маленька підвіска на шнурку або значок на шпильці закріплюються на одязі, наклейки - на велосипеді, самокаті, рюкзаку, сумці. На перший погляд флікер (таку назву придумали російські виробники световозвращателей - компанія "Сучасні системи і мережі-XXI століття") виглядає як іграшка. Але його використання, на думку експертів з безпеки дорожнього руху, знижує дитячий травматизм на дорозі в шість з половиною разів!

У скандинавських країнах (де, як і у нас, взимку пізно світає і рано темніє) не тільки діти, а й дорослі зобов'язані носити на одязі световозвращатели в темний час доби, причому скрізь, у тому числі і на освітлених вулицях. Фіни, наприклад, з'ясували, що половина всіх травм на дорозі відбувається в темряві або в сутінках, тому световозвращатели треба носити і при переході вулиці, і при русі по дорозі.

Флікер найкраще носити на шнурку, який закріплений на куртці, рукаві або на портфелі. У цьому випадку він буде рухатися, а значить, виявиться видно і того, хто їде позаду, і тому, хто рухається назустріч.

Виробники одягу, особливо, дитячої, почали активно використовувати нашивки з світлоповертальною тканини. На жаль, световозвращатели нашиті далеко не на всіх виробах, а, крім того, для здешевлення у виробництві одягу застосовують світлоповертаючий матеріал з Склокульки, ефективність якого нижче. Наприклад, в дощ ці смужки на куртці або брюках перестають бути помітними, та й відстань, на якому вони "працюють", менше, ніж у флікера.

Безпека на дорозі

Корисно, наприклад, пограти у гру «Я веду маму (тата, бабусю, братика)». Дитина переводить дорослого через вулицю, дивиться за машинами і вирішує, коли можна спокійно йти. Ця гра пробуджує самоповагу, відповідальність, розважливість, що згодом стане корисною звичкою.

Почувши, як вищать гальма, ви можете розказати, що відчуває водій, коли перед машиною раптом вибігають на дорогу пішоходи чи виїжджають велосипедисти. Поясніть, що всі люди різні, і серед водіїв, так само як і серед пішоходів, є немало людей, які створюють небезпеку для інших, бо порушують правила. А ще дорога буває слизькою, мокрою, і тоді водій просто не може швидко загальмувати (спитайте дитину, чи може вона одразу зупинитися на ковзанці?). Поясніть також, що водити машину є важко, бо це вимагає постійної уваги (спитайте дитину, скільки часу вона може безупинно розв'язувати інтелектуальні завдання?), а тому водій може бути втомленим, відволіктися.

Ще раз наголосимо найкраще такі бесіди проводити на конкретних прикладах: ви з дитиною побачили, як хтось перебігає вулицю на червоне світло, чи машина їде надто швидко, чи малий велосипедист виїхав раптом з брами на вулицю, чи хтось переходить дорогу перед великою припаркованою машиною, не бачачи, відповідно, чи їде зліва машина, тощо. Бажано після бесіди програти таку конкретну ситуацію: дитина буде "машиною", а ви "пішоходом", або навпаки, тощо.

А коли дитина піде до школи, треба спільно з нею пройти маршрут, пояснивши і "зобразивши", як вона має поводитися на вулиці. Можна намалювати карту маршрут, яким дитина йтиме до школи. Так роблять у Болгарії. Разом з дитиною батьки проходять по карті-маршруту по усіх перехрестях, дивляться на усі світлофори і пішохідні переходи, визначають разом, за якими ознаками можна впізнати машину, яка може проігнорувати червоний сигнал світлофора. Для дитини це гра, але в Болгарії такими іграми батьки зменшили дитячий травматизм на дорозі у 4 рази!

Бережіть життя та здоров'я своїх дітей!

Обережно бурульки!!!

Кiлькiсть переглядiв: 1644